Information
Search

Саджанці Ожини

Приймаємо замовлення . 

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОЖИНИ
Вибір ділянки. 
Рослини ожини, так само як і малини, часто страждають від низьких зимових температур і весняних заморозків. Тому вона вимагає теплих і добре прогріваних ділянок, захищених від холодних вітрів, які взимку призводять до висушування пагонів, а при низьких температурах сприяють підмерзанню бруньок і кори пагонів. 
При виборі місця, особливу увагу приділяють грунтам. Хороший ріст і плодоношення можливі на вологих, але не перезволожених родючих і глибоко дренованих грунтах легко і середньосуглинистого механічного складу. 
Ожина з прямостоячими пагонами краще росте на легких глибоких суглинках, тоді як ожина з сланкими пагонами добре росте і на важких суглинках. Зважаючи на більш глибоке розташування в ожини кореневої системи - висока повітропроникність і помірне зволоження підгрунтного шару є необхідними умовами успішного вирощування даної культури. Хороші результати можна отримати при вирощуванні на піщаних грунтах з достатнім запасом вологи. Однак, ожина не витримує поганого дренажу грунту. Навіть тимчасове затоплення може пошкодити кореневу систему і викликати загибель пагонів.
Ожину не можна висаджувати на карбонатних грунтах, так як при цьому рослини будуть відчувати нестачу заліза і магнію. Найбільш сприятливі злегка кислі грунти (рН 6).
Підготовка грунту і удобрення.
Грунт має бути багатим поживними речовинами, вільним від багаторічних бур'янів, шкідників та збудників хвороб. На присадибних ділянках, підготовлених для посадки, викопаний з борозни або ями грунт кладуть поруч, змішують з органічними (10 кг/м2) і мінеральними добривами (суперфосфат - 10-16 г/м2, сірчанокислий калій - 20-30 г/м2).
Розміщення рослин. 
Ожину можна розміщувати на дротяній шпалері у вигляді однорядної або дворядної посадки. Оскільки ожина світлолюбива культура, необхідно, щоб кущі були добре освітлені. 
Глибина і ширина посадочних місць для ожини визначається розмірами і типом посадкового матеріалу. Обов'язковою умовою є розміщення борозен або ям на відстані 0,7-1 м від кордонів з сусідньою ділянкою. 
Між рядами ожини залишають відстань 2-2,5 м, а між рослинами в ряду - 0,75-1,5 м. Рослини з високою пагоноутворюючою здатністю садять по одній, при низькій пагоноутворювальній здатності - в одному посадковому місці розміщують 2-3 саджанця або живця.
Посадка.
 Саджанці ожини і малини, можна висаджувати в залежності від кліматичних умов навесні (до розпускання бруньок) і восени (з моменту закінчення росту до настання перших заморозків). Найкращий термін посадки - весна. При весняній посадці важливо висадити саджанці якомога раніше, поки бруньки не почали розвиватися і не відламуються при контакті з пагонами.  Рослини садять в борозни або ями шириною і глибиною до 30 см. Саджанець ставлять у яму або борозну, розправляють коріння в різні сторони і засипають грунтом так, щоб брунька біля основи стебла розміщувалася на 2-3 см нижче поверхні грунту. Борозни або ями засипають грунтом не повністю, залишаючи невелику лунку. За рахунок цього при поливах економніше витрачається вода, вже на початку зими швидше накопичується сніг, раціональніше використовується тала і дощова вода.
Грунт навколо саджанця після посадки ущільнюють і добре поливають (3-6 л води на одну рослину). Як тільки волога вбереться, лунки мульчують гноєм або торф'яно-гноєвим компостом. При сухій погоді поливи доводиться повторювати.
Догляд за насадженням. 
У перший рік після посадки грунт навколо рослин регулярно поливають, періодично розпушують, знищуючи одночасно бур'яни, або мульчують. Виконують профілактичні заходи боротьби з хворобами та шкідниками, видаляють рослини, у яких виявлено ознаки вірусних і мікоплазменної хвороб.
Висаджені рослини поливають протягом 1-1,5 місяця після посадки, а також для отримання хороших сталих врожаїв - в посушливі періоди вегетаційного періоду, а плодоносні кущі, додатково поливають під час інтенсивного росту та дозрівання ягід. Для поливу не рекомендується використовувати холодну воду з колодязів чи скважин, особливо в спекотну погоду.
Урожай ожини в значній мірі залежить від догляду за грунтом.
Мульчування насаджень (соломою, торфом, торфокомпост, перепрілим гноєм, компостом, тирсою, хвоєю і опалим листям з лісу та іншими сипучими органічними матеріалами) - ефективний прийом підвищення врожаю ожини. Мульчування перепрілим гноєм або соломою зберігає вологу в грунті і збагачує її органічною речовиною, що сприяє формуванню розгалуженої кореневої системи.  Мульчувати краще до появи нових відростків. Мульчування пригнічує ріст бур'янів, прискорює на декілька днів термін дозрівання ягід, трохи стримує ріст пагонів в першу половину літа (до кінця року вони вже досягають необхідної висоти). Мульчують грунт не тільки в рядках, але і в міжряддях. Незважаючи на захисну роль органічних мульчуючих матеріалів, грунт у міжряддях під час збору ягід ущільнюється, тому через кожні два роки восени стару мульчу заробляють в грунт, а навесні наступного року стелять нову. Перезволожені грунти з поганим дренажем мульчувати не рекомендується.
Ожина потребує велику кількість поживних речовин. Систематичне внесення добрив - запорука отримання високих урожаїв і нових приростів. Так як коріння ожини розташовується неглибоко і на них близько до поверхні грунту закладаються бруньки, з яких наступного року виростають пагони, заробляти добрива треба обережно.
Формування кущів.
 Ожина, так само як і малина, для стійкості потребує опори для пагонів. Всі плодові пагони нахиляють в одну сторону і прив'язують до дроту на висоті 0,9 м і 1,5 м. Молоді пагони нахиляють в інший бік і підв'язують до тих же дротів. Пагони кріплять м'яким шпагатом або дротом.
Одночасно з підв'язкою пагонів до шпалери навесні їх підрізають на 10-12 см, що сприяє збільшенню врожайності. Обрізку проводять декілька разів. Восени головним чином видаляють відплодоношені, заражені грибковими хворобами і шкідниками, а також зайві молоді пагони. Навесні підрізають верхівки перезимувавших пагонів.
Обрізку і нормування пагонів проводять у травні та на початку липня. Кущі проріджують. Оптимальне число пагонів у кущі 6-8 штук. При більшому числі пагонів зменшується врожайніть через затінення. Щороку після збирання врожаю всі відплодоношені пагони вирізають біля самої основи без залишення пеньків. При гарному догляді і поливі урожай з одного куща сягає 1,2-1,8 кг і більше.
Зрошення - наступний обов'язковий прийом для отримання високих врожаїв. Навіть у відносно вологе літо, щорічно доводиться зрошувати (поливати) плантацію ожини в червні-серпні, особливо перед масовим дозріванням ягід. Нестача вологи не тільки знижує їх кількість і масу, але й сприяє розвитку слабких пагонів заміщення, що, у свою чергу, може призвести до майже повної втрати врожаю в наступному році.
При забезпечення регулярних додаткових поливів термін експлуатації насадження значно збільшується. При недостатній зволоженості грунту визрівання пагонів затягується, тому зимостійкість насадження знижується.
Період дозрівання: середній (середина липня)Маса ягоди: 8 – 10 гВрожайність: 4 - 5 кг/кущаНаявність ..

70.00 Грн

Період дозрівання: ранній (липень)Маса ягоди: 7 – 15 гВрожайність: 3 - 7 кг/кущаНаявність колючок: н..

70.00 Грн

Період дозрівання: ранній (початок липня) Маса ягоди: 8 г Урожайність: 8 кг/куща Наявність колючо..

45.00 Грн

Період дозрівання: середньоранній (середина липня)Маса ягоди: 8 - 10 гУрожайність: 30 - 35 кг / куща..

70.00 Грн

Період дозрівання: ранній (початок липня)Маса ягоди: 8 - 12 гУрожайність: 10 - 15 кг / кущаНаявність..

70.00 Грн

Період дозрівання: середній (кінець червня)Маса ягоди: 6 - 8 гУрожайність: 12 кг / кущаНаявність кол..

70.00 Грн

Період дозрівання: cередній (кінець липня) Маса ягоди: 5 - 8 г Урожайність: 15 - 20 кг/куща Наявн..

45.00 Грн

Період дозрівання: ранній (початок липня) Маса ягоди: 8 - 10 г Урожайність: 10 - 15 кг/куща Наявн..

45.00 Грн

Період дозрівання: ранній (середина липня) Маса ягоди: 5 - 8 г Урожайність: 6- 10 кг/куща Наявніс..

45.00 Грн

Період дозрівання: ранній (початок липня) Маса ягоди: 5 - 7 г Урожайність: 10 кг/куща Наявність к..

45.00 Грн

Період дозрівання: середньоранній (середина липня) Маса ягоди: 9 - 11 г Урожайність: 5 -8 кг/куща ..

45.00 Грн

Період дозрівання: ремонтантнийМаса ягоди: 9 - 10 гУрожайність: 7 кг/кущаНаявність колючок: немаєМор..

70.00 Грн

Період дозрівання: середньопізній (початок серпня) Маса ягоди: 4 - 8 г Урожайність: 7 - 15 кг/куща..

45.00 Грн

Період дозрівання: ремонтантнийМаса ягоди: 10 гУрожайність: 4 - 6 кг/кущаНаявність колючок: єМорозос..

50.00 Грн

Період дозрівання: середньопізній (початок серпня)Маса ягоди:  7 - 8 гУрожайність: 10..

45.00 Грн

Показано з 1 по 15 із 27 (всього 2 сторінок)