Information
Search

Саджанці Гумі

    Незважаючи на те, що гумі вже не рідкість в Україні, але багато людей не знає про цю культуру й навіть ніколи не куштували її ягід. Перша спроба підкорити серця українців цією унікальною рослиною виникла ще в середині 80-х років минулого століття. Тоді багато писали про користь ягід гумі, чимало хто загорівся бажанням вирощувати цю культуру, однак сорти, які було винайдено тоді, не прижилися на території України, оскільки не витримували морозів, дерева потрібно було ретельно вкривати, а це не завжди допомагало. Саджанці гумі були дуже дорогі. Тому інтерес до культури поступово згас. Але з початку нинішнього століття настав новий бум популярності гумі. Сучасні адаптовані сорти цієї культури витримують морози до мінус 30°С, у них навіть квіткова брунька не пошкоджується взимку! Загалом гумі виростає дуже красивим і потужним деревом (росте один сильний провідник, майже не дає бокових гілок), яке досягає заввишки до трьох метрів і вражає високою врожайністю.

Посадка і догляд

    Садити гумі можна весною (квітень) або восени (до середини жовтня). Місце для гумі вибирайте сонячне і рівне без застою води. Прекрасно, якщо місцем для гумі ви оберете з північного боку будинку захищене від холодного вітру.

    Перед висаджуванням гумі на постійне місце грунт перекопують на штик лопати і вирівнюють. Відстань між кущами - 2-3 м, а посадкові ямки повинні бути глибиною до півметра. На дно бажано насипати дренаж з гальки або битої цегли, потім суміш поживного грунту з перегноєм (1: 1), суперфосфату (200 г) і деревного попилу (до 700 г). На цю «подушку» висаджують саджанець, розправляють його коріння, засипають родючим шаром землі, ущільнюють і поливають (10-12 л води під рослину). Потім обов'язково мульчують торфом, тирсою, перегноєм або сухим ґрунтом. Мульча дозволить зберегти вологу і швидше прижитися рослині на новому місці.
Після весняного висаджування, важливо, протягом теплого періоду не забувати поливати рослину (довгу посуху рослина може не перенести). Обов'язково прополюйте і розпушуйте грунт в пристовбурових колах. Не забувайте і про мульчування, яке допоможе заощадити сили.

    Оскільки на корінні гумі живуть специфічні бактерії, які збагачують рослину азотом, їй не потрібно додавати азотних добрив, а ось калійних й фосфорних — обов’язково. Вистачає 100 г таких добрив на дорослий кущ. Також корисно взимку або рано навесні розсіювати попіл навколо гумі, танення снігу сприятиме потраплянню корисних речовин до коренів. 

    Тішить і те, що досі не було помічено ніяких шкідників та хвороб на цій культурі. Ще один плюс вирощування – гумі майже не обрізають, бо в цьому нема потреби. 


Термін дозрівання: середина червняКолір ягоди: червона з срібними крапинкамиМаса ягоди:&nb..

60.00 Грн

Термін дозрівання: середина червняКолір ягоди: червона з срібними крапинкамиМаса ягоди:&nb..

75.00 Грн

Термін дозрівання: середина червня Колір ягоди: червона з срібними крапинками Маса ягоди: 2 г Уро..

120.00 Грн

    Маслинка зонтична (лох зонтичний, дика маслина, осіння оливка, осіння маслин..

0.00 Грн

Показано з 1 по 4 із 4 (всього 1 сторінок)