Information
Search

Саджанці Зизифуса ( Унабі )

Приймаємо замовлення. 

    В останні роки стало дуже модним мати на своїй садовій ділянці яку-небудь екзотичну рослину. Такі «екзоти» користується особливою популярністю, як у досвідчених, так і початківців садівників. Причому перевага віддається зазвичай плодоносним культурам, невибагливим в догляді. Одним з таких рослин є Зизифус.

    Дрібні, розміром з великий виноград, плоди унабі не можуть не зацікавити любителів екзотики. Зовні сушений плід нагадує фініки. Унабі іноді і називають «китайським фініком», хоча з фініковими пальмами дерево зизифус не має нічого спільного. Відомі й інші назви екзотичного фрукта: ююба, грудна ягода, жужуба. До речі, через співзвучність назви «жужуба» зі словом «жожоба», деякі вважають, що це одне і те ж. Це не так. Батьківщиною зизифуса є Північний Китай, де його вирощують уже кілька століть. Унабі – дерево, яке може досягати до 5 - 10 метрів у висоту. Після того як дерево відцвітає світло-зеленими квіточками, на їх місці з’являються незвичайні фрукти. Стиглості вони досягають до вересня-жовтня.

    Китайський фінік унабі їстівний і корисний. Корисні властивості  унабі обумовлює їх унікальний склад. У них міститься багато вітаміну С -  аскорбінової кислоти в 15 разів більше, ніж у лимоні. Так що, з’їдаючи плоди унабі на сніданок, ви отримуєте потужну підтримку імунітету на весь день. Китайці кажуть: «Хто їсть унабі, лікарів не потребує». До речі, частоту вживання зизифуса китайцями можна прирівняти до використання в нашому харчуванні яблук або груш. Саме завдяки цьому продукту китайцям вдається залишатися молодими і енергійними. Недарма в Китаї унабі вважається деревом молодості і довголіття.


Посадка

    Посадку саджанців проводять ранньою весною, щоб виключити підмерзання коренів взимку, що іноді трапляється при осінніх висадках. Перед посадкою підготуйте яму, куди внесіть мінеральні добрива, гній, перемішайте з грунтом. Висадіть саджанець, щільно засипте грунтом, утрамбуйте. Після посадки рослину рясно полийте. Не забувайте, що Зизифус — рослина з перехресним запиленням. Тому не слід висаджувати тільки одне деревце. Щоб вона активно плодоносило, посадіть на ділянці кілька різних сортів. Не турбуйтеся, що молоді деревця дуже повільно ростуть весь перший рік після висаджування. Це одна з особливостей Китайського фініка. Плоди у молодих рослин почнуть формуватися на 4-5 рік вегетації. Однак повноцінний урожай ви зможете отримати лише через 10 років.
 
Догляд

    Деревце унабі невибагливе, не вимагає якогось особливого догляду. Тим не менше, потрібно враховувати деякі його особливості, щоб плодоношення було рясним, а плоди були смачними і солодкими. Слід зазаначити, що Китайський фінік посухостійка, жаровитривала  рослина. Він не буде страждати від сильної, навіть 40-градусної спеки, при відсутності поливу або дощу. Але перший рік, якщо літо дуже спекотне і посушливе, молоді деревця краще  поливати. При формуванні рослини у вигляді куща, кореневу поросль потрібно зрізати, або викопувати для подальшого розмноження. Якщо ви посадите у себе на ділянці Китайський фінік, плодами вашої праці будуть користуватися ваші діти, онуки і навіть правнуки. Адже дерево може жити до ста років. Зизифус практично не хворіє, його не пошкоджують шкідники. Тому ніяких профілактичних заходів проводити непотрібно.

Термін дозрівання: надранній (середина вересня)Колір ягоди: темно - коричневийМаса ягоди: 5 - 6 гВид..

70.00 Грн

Термін дозрівання: середній (жовтень)Колір ягоди: каштаново- оранжевийМаса ягоди: 5 - 10 гВид пакува..

70.00 Грн

Термін дозрівання: надранній (середина вересня)Колір ягоди: оранжево - червонийМаса ягоди: 6 - 8 гВи..

70.00 Грн

Термін дозрівання: пізній (кінець жовтня)Колір ягоди: оранжево - коричневіМаса ягоди: 25 - 30 гВид п..

70.00 Грн

Термін дозрівання: середній (жовтень)Колір ягоди: каштаново- оранжевийМаса ягоди: 5 -..

80.00 Грн

Показано з 1 по 5 із 5 (всього 1 сторінок)