Information
Search

Саджанці Войлочної Вишні

Приймаємо замовлення. 

    Повстяну вишню іноді називають китайською, оскільки саме з Китаю вона потрапила до Європи та Північної Америки. Саме в Китаї її почали вирощувати у садах як культурну рослину. У наших садах повстяна вишня набуває все більшої популярності не тільки як плодова культура, але і як декоративна.
Насправді, повстяна вишня зовсім не вишня, а відноситься до роду Слива. Однією з ознак цього є те, що її можна схрещувати з персиком, сливою, абрикосом та аличею, а з вишнею звичайною не можна. Повстяна вишня – кущ висотою близько двох метрів, з декількома стовбурами, розлогою кроною, темно-зеленим сильно гофрованим овальним листям із загостреними кінцями. Повстяна вишня починає цвісти в травні, протягом двох тижнів досить великі (до 2,5 см у діаметрі) біло-рожеві квіти прикрашають сад і при цьому приємно пахнуть. Квітоніжки короткі, і створюється враження, що квіти прямо на гілках. На кожному кущі повстяної вишні є чоловічі та жіночі квітки, і для того, щоб утворилися ягоди, потрібно вирощувати поруч кілька рослин-запилювачів. Плоди повстяної вишні схожі на плоди вишні звичайної, але дрібніші, на короткій плодоніжці і вкриті дрібним пушком. Такий же пушок («повсть») є на однорічних пагонах, нижній стороні листя і квітконіжках, за що вона і отримала свою назву. Вишня повстяна починає плодоносити практично на наступний рік після посадки, а якщо її посадили дворічними саджанцями навесні, то ягоди можна спробувати цього ж року. Вони дозрівають у червні, їх іноді вдається зібрати до 10 кг із куща. Ягоди зазвичай червоні, але окремі сорти можуть бути різних відтінків, від білого до чорного.

Посадка та догляд

    Повстяна вишня невибаглива до умов вирощування, але віддає перевагу сонячним місцям, інакше ягоди можуть загнивати прямо на гілках. Якщо ця рослина росте в тіні, то гілки починають інтенсивно зростати в довжину, а врожайність та якість плодів при цьому знижуються. Повстяна вишня не дуже вимоглива до грунту, але все ж таки краще росте на легких супіщаних і суглинистих грунтах. Рослина морозостійка, і лише за зниження температури нижче –40 ° можуть промерзати окремі гілки, які слід потім видаляти.

    Відстань між кущами має становити не менше 1,5 м, глибина посадкової ями – 50 см, ширина – 70 см. Перед посадкою довге коріння обрізають, кореневу систему вмочують у суміш із глини та деревної золи (можна додати стимулятор росту Корневін або Радіфарм). Відразу після посадки потрібно рясно полити рослину і замульчувати ґрунт перепрілою тирсою.

    Догляд за повстяною вишнею включає прополювання, підгортання, розпушування ґрунту та полив у посушливі періоди. Мінеральні добрива краще вносити навесні, під час цвітіння (на 1 кущ – по 50 г азоту та калію та 80 г фосфору). Їх розподіляють по периметру пристовбурового кола і закладають у ґрунт на глибину 5 см. Органічні добрива слід вносити восени після обрізки (до чотирьох відер перегною або компосту під кущ) з подальшим розпушуванням ґрунту. Восени азотні добрива не вносять, щоб не стимулювати зростання пагонів, які вимерзнуть узимку.

    Обрізання куща роблять восени або навесні (після завершення цвітіння) з метою проріджування крони, у разі сильного приросту гілок і для омолоджування. Спочатку вирізують пагони всередині крони, залишаючи в кущі 6-10 скелетних гілок, а однорічні пагони вкорочують до 40 см. Наступного року на третину обрізають бічні гілочки. Надалі щорічно проріджують середню частину крони і вирізують пагони, що відмирають. Потрібно мати на увазі, що при дуже інтенсивному обрізанні повстяна вишня може втратити стійкість до низьких температур. Регулярне проведення омолоджуючої обрізки (яку слід повторювати раз на 4–5 років) дозволяє отримувати щорічне плодоношення повстяної вишні, іноді протягом більше 15 років. Формуючу обрізку можна проводити також в декоративних цілях.

Термін дозрівання: середній (середина липня) Колір ягоди: темно - бордова Маса ягоди: 3,3 - 3,6 г ..

50.00 Грн

Термін дозрівання: середній (середина липня)Колір ягоди: темно - бордоваМаса ягоди: 3..

60.00 Грн

Термін дозрівання: ранній (середина липня)Колір ягоди: темно - червонаМаса ягоди: 4 - 4,5 гУрожайніс..

50.00 Грн

Показано з 1 по 3 із 3 (всього 1 сторінок)