Information
Search

Саджанці Глоду

Приймаємо замовлення. 

    Рослина глід в перекладі з грецького означає «сильний». Це не дивно, так як ця рослина має тверду міцну деревину, стійко переносить несприятливі умови довкілля і живе декілька сотень років. Глід з давніх часів відомий, як незамінний  помічник у лікуванні багатьох хвороб. На сьогоднішній день глід можна перенести з категорії малопоширених, рідкісних плодових культур, у категорію рослин які гідно заслужили на місце у кожному саду. Завдяки селекції, у багатьох сортів глоду зникли колючки. Набагато покращився смак. Збільшився розмір плодів та термін їх використання.
Цікаві факти про глід:
1. Глід, як і шипшина, це рослина, що належить до родини розових.
2. У дорослому вигляді глід являє собою кущ або невелике дерево.
3. Рід глоду налічує близько 1250 видів.
4. Рід глід – один з найдавніших представників сімейства розоцвітих.
5.  Глід мешкав на землі ще в крейдяний період мезозойської ери – разом з магноліями, тюльпанними деревами, лаврами й платанами.
6. Ще в Київській Русі глід користувався широкою популярністю, особливо при порушенні діяльності серця.
7. У роки війни плоди використовувалися в якості замінника дефіцитних серцевих препаратів.
8. У наші дні теж по достоїнству були оцінені його корисні властивості, які нітрохи не поступаються в цьому плані шипшині. Плоди глоду містять велику концентрацію фруктози. Вони незамінні для людей з таким важким захворюванням, як цукровий діабет. Також дуже велике в них вміст пектину, каротину, вітамінів P і C. Це найсильніший засіб для очищення крові.
9.  Глід заспокійливо впливає на центральну нервову систему, нормалізує сон. Покращує роботу серця, підтримує його здатність ефективно використовувати кисень, сприяє нормалізації підвищеного артеріального тиску, зміцнює капіляри і стінки артерій, посилює скорочення серця, покращує загальне самопочуття, заспокійливо впливає на центральну нервову систему.
10.  Глід надзвичайно врожайне дерево: його окремі деревця дають до 75 кілограм плодів.


Вирощування та догляд

    Посадку глоду у відкритий грунт проводять весною та восени. Рослини із закритою кореневою системою в контейнерах можна висаджувати весь сезон. Культура найкраще росте на родючих, гумусових ґрунтах, але непогано адаптується до бідних піщаних субстратів, однак постійно вологі важкі і кислі грунти рослина не переносить. Місцезнаходження тепле, сонячне або легка півтінь, в тіні культура погано цвіте і плодоносить. Деревця утворюють глибоку кореневу систему і погано реагують на пересадку, тому вибирайте постійне місце для вирощування глоду на ділянці. Яму викопують такого розміру, щоб коріння вільно займали весь простір. На дні викладають шар дренажу, потім шар піску. До землі з ями також додайте пісок для водопроникності, компост або перепрілий гній і добре перемішайте. Відстань між насадженнями залежить від мети вирощування. Для підвищення врожаю бажано висаджувати 2-3 саджанця на відстані не більше 2-3 метра один від одного, щоб запилення було більш ефективним. Якщо мета полягає у формуванні живоплоту з глоду, то посадку кущів проводять в заздалегідь викопану траншею шириною 70 см. Оптимальна відстань між посадками – 50 см. Помістіть коріння в посадкову яму і відрегулюйте глибину, так, щоб коренева шийка перебувала трохи вище рівня грунту. Засипте яму, утрамбуйте землю і рясно полийте. Пагони обрізають на 10 см, а деревця прив’язують до жорсткій опорі. Фахівці рекомендують замульчувати грунт навколо насаджень шаром компосту або торфу, що допоможе запобігти її висихання і ріст бур’янів.

    Поряд з декоративними якостями культура відрізняється своєю витривалістю, тому вирощування глоду і догляд за ним не складе проблем. Насадження досить зрошувати один раз на місяць або 2-3 рази в сезон посухи. Досить відра на один кущ. Після зрошення спушите грунт, щоб не утворилася кірка, що перешкоджає доступу кисню до коренів. Навесні, до початку цвітіння підгодовують перепрілим коров’яком, розведеним у воді в співвідношенні 1:10. Добрива вистачає на весь сезон вегетації і плодоношення.

    Санітарну і формуючу обрізку глоду проводять навесні, до початку росту. Радикально вкорочувати пагони не рекомендується, так як це відіб’ється на цвітінні поточного сезону. Видаляють прикореневу поросль, пошкоджені і сухі гілки. Для отримання невисокої кущової форми щороку обрізайте пагони на 2-3 см, підтримуючи потрібну висоту. Пагони молодих саджанців живоплоту глоду щорічно протягом 3-4 років вкорочують на половину приросту, поки огорожа не досягне необхідної висоти. Потім потрібна тільки коригуюча обрізка глоду влітку після цвітіння.


 

Термін дозрівання: початок вересняКолір ягоди: яскраво - червонийМаса ягоди: 2 - 3 гВид упаковки: ко..

50.00 Грн

Термін дозрівання: серпень - вересеньКолір ягоди: червонийМаса ягоди: 4 - 5 гВид пакування: кон..

40.00 Грн

Термін дозрівання: середина вересняКолір ягоди: яскраво - карміновийМаса ягоди: 2 - 3..

50.00 Грн

Показано з 1 по 3 із 3 (всього 1 сторінок)