Information
Search

Саджанці Ірги

Приймаємо замовлення. 

    Протягом багатьох століть люди лікуються за допомогою рослин. Часом ми навіть не підозрюємо про те, скількома корисними властивостями володіє непримітна на вигляд трава або ягода. Одним з таких корисних рослин є ірга, яка поєднує в собі декоративні та плодові якості. У наші дні про неї знає невелика кількість людей, проте в середні віки вона активно використовувалася лікарями і цілителями для приготування різних ліків.

    Культура належить до родини Розові та є близьким родичем яблука, груші й глоду. Це листопадний кущ або невелике дерево. У деяких місцях ірга відома під назвою коринка. Ірга – одна з небагатьох культур, яка відрізняється високою морозостійкістю, швидкоплідністю, рясною та щорічною врожайністю.

    Ягоди ірги широко використовуються в лікувальних і профілактичних цілях. До їх складу входить безліч вітамінів і мікроелементів, які надають благотворну дію на організм людини. Фітостерини , що входять до складу ягоди, надають протисклеротичну дію, зміцнюють судини, знижують крихкість і ламкість капілярів і запобігають утворенню атеросклеротичних бляшок. Завдяки пектинам , що містяться в ірзі, відновлюється робота шлунково-кишкового тракту, поліпшується апетит, з організму виводяться токсини і канцерогени. Відвар з цих ягід також сприяє зняттю стресу і втоми, нормалізує роботу нервової системи. Крім того, ірга – відмінний імуномодулятор. Вітамін С допомагає боротися з інфекціями, покращує обмін речовин і знижує рівень холестерину в крові. Біофлавоноїди (вітамін Р) допомагають підтримувати нормальний рівень цукру в крові, запобігають утворенню тромбів і підтримують роботу серця при ішемічній хворобі і гіпертонії. Вітамін Р дуже рідко зустрічається в складі продуктів харчування. Ірга – одна з небагатьох рослин, де ця речовина міститься в достатній кількості, і корисну дію ягоди на організм людини багато в чому обумовлено наявністю цього компонента. Рибофлавін (вітамін В2) бере активну участь в обмінних процесах, нормалізує роботу сальних залоз і необхідний для підтримки нормального зору. Ягоди відрізняються низькою калорійністю (43 ккал) , за рахунок чого активно використовуються в програмах по корекції ваги.

Посадка та догляд

    Кращий час для посадки — весна або осінь, але, як і більшість рослин в контейнерах, саджанці можна висаджувати протягом усього вегетаційного періоду. Ірга невимоглива до умов зростання, однаково добре росте на ґрунтах різного складу і кислотності. Кущі ірги слід розташовувати на відстані не менше 2,5-3 м, тільки якщо ви не ставите за мету виростити живопліт, для чого ірга дуже підходить. Якщо завдання полягає в створенні живоплоту з ірги, то висаджують кущі на відстані 40-50 см один від одного.

    Іргу можна висаджувати в місцях, підданих дії холодних вітрів, тому на садовій ділянці вона може служити надійним захистом для інших плодових і ягідних рослин. Перед посадкою ірги потрібно добре підготувати місце. Якщо земля важка й волога, то змішайте її з піском. Для малородючих ґрунтів рекомендується перед посадкою внесення однієї частини компосту або перегною з додаванням багатокомпонентних добрив на основі фосфату й калію. Добрива змішують з листяною землею, що взята з посадкової ями в співвідношенні 1:3. На дні насипають дренажний шар з дрібного щебеню або битої цегли. Пересадження ірги ускладнене занадто глибокою кореневою системою, яка з віком проникає на 2 метри в глибину. Тому намагайтеся висаджувати культуру відразу на постійне місце або проводьте пересадження у віці до 4 років.

    Місце для вирощування ірги на ділянці вибирайте сонячне або злегка затінене, оскільки велика кількість світла необхідна для гарної родючості та дозрівання плодів. У тіні кущ зазвичай приймає більш густу форму, сильно розгалужується й росте в сторони, але його плодоношення зменшується, а самі плоди не такі солодкі. Після посадки ґрунт навколо рослини необхідно ретельно утрамбувати, а потім рясно полити, щоб земля просіла та заповнила порожнечі. Після просідання землю досипають. Для зменшення випаровування вологи саджанці ірги після посадки мульчують торфом або подрібненою корою по периметру крони, але відступивши від стовбура на 10-15 см.

    У догляді ірга невибаглива та не вимагає постійної уваги. Оскільки культура вважається посухостійкою, то поливають тільки в періоди посухи, однак при цьому слід враховувати тип ґрунту — піщані ґрунти висихають швидше, ніж суглинки й потребують поливу частіше. Проте, зрошення саджанців в перший рік вегетації проводять регулярно, не допускаючи пересихання землі. Ірга восени не вимагає створення укриття на зиму, оскільки її зимостійкість виняткова. Після посадки в родючий ґрунт ірга не потребує підгодівлі протягом наступних 2-3 років.

    В догляд за іргою на ділянці входить також санітарне обрізування, під час якого видаляють пошкоджені, сухі, хворі пагони й численну прикореневу поросль.Термін дозрівання: кінець червня Колір ягід: темно - синій Урожайність: 10 - 15 кг Вік саджанця:&..

80.00 Грн

Термін дозрівання: серпень - вересеньКолір ягід: темно - синійУрожайність: 15 кгВік саджанця: 2..

100.00 Грн

Показано з 1 по 2 із 2 (всього 1 сторінок)