Information
Search

Саджанці Винограду

Приймаємо замовлення. 

    Соковитий і смачний виноград користується великою популярністю, тому ця рослина поширилася по всьому світу, і вона культивується практично у всіх країнах, клімат яких підходить для її вирощування.  З винограду роблять різноманітні напої, включаючи, звичайно ж, вино, але він також широко використовується і в кулінарії, служачи важливим інгредієнтом численних десертів. Сортів винограду насправді куди більше, ніж можна побачити на прилавку в магазині, просто не всі вони експортуються за межі регіону зростання. Всі сорти винограду неабияк відрізняються один від одного розмірами, смаком і вмістом корисних речовин. 
-  Виноград вирощували в часи єгипетських фараонів, тобто за кілька сотень і тисяч років до нашої ери.  Про нього писали в «Одіссеї» Гомера й у вавилонському клинопису. У давньогрецькій драматургії так само зустрічаються згадки про виноград. З тих пір виноград не тільки не втратив свого значення, але і став ще популярнішим.
- За різними оцінками, у світі налічується не менше 10 000 (а то і всі 20 000) сортів винограду. Це значно більше будь-якої іншої культури. Для прикладу, сортів картоплі налічується 2-4 тисячі, плодових культур — не більше 6 тисяч разом узятих, зернових (пшениця, ячмінь) — також не більше 2-4 тисяч сортів.  Це в даний час, а ще багато сортів винограду повністю загинули від філоксери (шкідник, завезений з Північної Америки) в середині 19 століття. Так, наприклад, зникли сорти, з яких виготовляли знамениту «Мадеру». Зараз це вино роблять з інших сортів.
-  Фахівці кажуть, що темні сорти винограду корисніше, ніж світлі. Бажано ніколи не очищати ягоди винограду від шкірки адже вона і є найбільш корисною для здоров’я людини частиною.
- Згідно з даними статистики, в європейських країнах, де в пошані виноградне вино, показники захворювань онкологічними хворобами значно нижче, ніж в інших країнах.
- Цікавий факт: для того, щоб виготовити одну пляшку вина, необхідно 600 виноградин.
-  Деякі кущі винограду ростуть до 100 і більш років, і чим більше часу проходить, тим більші врожаї цей кущ приносить.
- Кілька разів в людській історії, виноград був на краю загибелі під час давніх масових воєн, але популяція постійно відновлювалася. Можна привести в приклад великого завойовника Тамерлана, який завжди спалював виноградники під час своїх військових походів.
-  Виноград – ягода, що володіє досить великим спектром корисних властивостей. Величезний комплекс вітамінів і мінералів входить в його склад, такі як вітаміни групи В, А, С, Р, К, цинк, залізо, мідь, кремній і ще більше 100 корисних активних речовин, необхідних для зміцнення здоров’я.
-  Виноград містить деякі компоненти, які використовують при виготовленні косметики. Ці компоненти входять до складу косметики, яку використовують у боротьбі проти старіння, так само для виготовлення засобів, що захищають від сонця.
- Виноград володіє не тільки цілющими властивостями, він дуже поживний. У ягодах винограду вітаміни, багато легкозасвоюваних цукрів і мінеральних солей.

Правильна посадка винограду

    Одним із найважливіших факторів успішного виноградарства є правильна посадка виноградної рослини. Справа в тому, що виноград - багаторічна, теплолюбна і дуже врожайна рослина. Тому, не можна підходити до посадки за принципом: "устромив і забув".

    Виноградні саджанці бувають двох видів: з відкритою кореневою системою (викопані восени, вже без листя і кома землі - сплячі) та закритою (весняні, із землею у пластиковій тарі, із зеленим приростом – вегетуючі). При посадці коріння підрізається на 10-15 см. Для посадки саджанця необхідно викопати яму розміром 80х80х80 см. На дно ями кладемо два відра перегною, відро піску та верхній ґрунт, ретельно перемішуємо та ущільнюємо. Можна додати мінеральні добрива: 200 гр. азотних по 100 гр. калійних та фосфорних.Якщо шар чорнозему на ділянці великий і земля родюча, то мінеральні добрива додавати не слід. Інакше виноградні кущі будуть жирувати, лоза погано визріває та морозостійкість буде низька.

    Отже: підготували яму, удобрили, зверху обов'язково насипаємо 10 см звичайного ґрунту, щоб після посадки коріння не обпалити. Далі, на дні ями робимо горбик і неквапливо виливаємо два відра води. Після того, як вода вбереться, поставте саджанець на горбик, розправте коріння по колу і присипте землею до краю, залишивши лунку 5-10 см глибиною. Її треба заповнити так, щоб після установки саджанця на дно, верхня брунька була на рівні поверхні землі. Після засипання ями вилийте ще відро води. Ось і все, саджанець посаджений. Восени можна більше не поливати. З настанням перших морозів накрийте саджанець пластиковою пляшкою без дна, кришкою вгору. Засипте добре землею, зробіть гірку згори. У такому стані виноградний саджанець добре перезимує. Весною, коли буде тепло, можна відкрутити пробку для провітрювання, а потім зняти пляшку повністю.

    Висадка навесні на постійне місце проводиться наприкінці березня – на початку квітня, коли земля добре прогріється і встановиться постійна температура близько 10 С. Принципи посадки такі самі, як і восени. Бажано посадкові ями підготувати та заправити з осені, тоді навесні Вам не доведеться длубатися в бруді. Перед посадкою можна вилити в яму два-три відра гарячої води та накрити плівкою для прогріву землі. Плівку, надалі, завжди тримайте під рукою на випадок пізніх весняних заморозків.

    Виноградна лоза – теплолюбна рослина. Виберіть для посадки найкращу сонячну ділянку на своєму городі або в саду. Найкраще підійде південний схил, що обігрівається сонцем, або рівну добре освітлену, провітрювану ділянку землі. Грунт повинен бути пухкий, багатий чорноземом. Непогано росте виноград на піщаних та кам'янистих ґрунтах. А ось заболочений і сильно глинистий ґрунт виноград не любить. Відразу продумайте, як ви плануєте будувати під нього шпалеру. За своєю природою виноград – це ліана, і йому властиво лізти до сонця, чіпляючись за опору. І Ваше завдання – зробити для нього таку опору. Щоб і Вам було зручно доглядати: проводити зелені операції, обприскувати, збирати врожай, і винограду було комфортно рости на Вашій шпалері. Відстань між кущами має бути не менше 2,5 – 3 метри, між рядами – близько 3 метрів.


Термін дозрівання: середній - 140 днів (початок вересня)Колір ягоди: яскраво рожево - червонийМаса я..

65.00 Грн

Термін дозрівання: ранній - 110 - 115 днів (середина серпня) Колір ягоди: жовто - зелений Маса яго..

70.00 Грн

Термін дозрівання: ранній - 110 - 115 днів (середина серпня)Колір ягоди: жовто - зеленийМа..

20.00 Грн

Термін дозрівання: ранній - 110 - 115 днів (середина серпня)Колір ягоди: зелено - жовтийМаса ягоди: ..

60.00 Грн

Термін дозрівання: ранній - 115 - 120 днів (кінець серпня)Колір ягоди: червоно - рожевийМаса ягоди: ..

40.00 Грн

Термін дозрівання: ранній - 110 - 115 днів (середина серпня) Колір ягоди: білий Маса ягоди: 8- 9 г..

20.00 Грн

Термін дозрівання: ранній – 105 днів (середина – кінець серпня)Колір ягоди: темно-рожевийМаса ягоди:..

100.00 Грн

Термін дозрівання: ранній - 100 - 110 днів (кінець липня - початок серпня)Колір ягоди: жовто - зелен..

65.00 Грн

Термін дозрівання: ранній - 110 - 125 днів (середина серпня)Колір ягоди: червоно - фіолетовийМаса яг..

70.00 Грн

Термін дозрівання: надранній - 100 - 105 днів (початок серпня)Колір ягоди: рожевийМаса ягоди: 5 гУро..

80.00 Грн

Термін дозрівання: середньоранній - 120 - 140 днів (середина серпня)Колір ягоди: рожевийМа..

70.00 Грн

Термін дозрівання: ранній - 105 - 110 днів (початок серпня)Колір ягоди: синійМаса ягоди: 4 - 5 гУрож..

90.00 Грн

Термін дозрівання: надранній - 110 - 118 днів (друга декада серпня)Колір ягоди: темно - фіолетовийМа..

40.00 Грн

Термін дозрівання: надранній - 100 - 115 днів (середина серпня)Колір ягоди: рожевийМаса ягоди: 13 - ..

70.00 Грн

Термін дозрівання: ранній - 110 - 120 днів (середина серпня)Колір ягоди: біло - зеленийМаса ягоди: 7..

65.00 Грн

Показано з 1 по 15 із 25 (всього 2 сторінок)