Information
Search

Саджанці Дуба

    Дуб – символ могутності і довголіття, він може рости на одному місці близько 1-2-х століть. Це означає, що висаджений вами саджанець дерева-довгожителя буде радувати далеко не одне покоління родичів.
- Сьогодні ми можемо зустріти на планеті понад 400 різновидів дубів, серед яких такі відомі породи, як білий, чорний, північний червоний і, звичайно ж, каштановий дуби.
- Дуб є довгожителем серед дерев. Вік деяких дубів перевищує 1000 років. Тому, подружжя, які прожили разом 80 років, відзначають Дубове весілля, як підтвердження того, що вічне кохання існує. В честь такої події ювілярам прийнято дарувати подарунки, виготовлені з дуба.
- Одним з найстаріших дубів Європи і самим іменитим вважається дерево, що росте в Віндзорі, йому приписують 800-річний вік. Як стверджують літописи, він був посаджений за короля Джона і пережив вже правління 35 британських монархів.
- Дорослий дуб для нормального росту споживає близько 200 літрів води в добу. При наявності достатньої кількості вологи, дерево може зрости до 30 метрів у висоту, а діаметр стовбура у деяких гігантів перевищує 3,5 метра. Навіть коли у дерева припиняється ріст у висоту, товщина стовбура продовжує збільшуватися.
- Дубові жолуді — це горіхи. Так стверджують ботаніки.Проростає лише один жолудь з 10 тисяч — решта поїдаються різної лісовий живністю.  Жолуді можна вживати в їжу і навіть готувати чудові страви.Але сирими їсти їх не можна через гіркий смак. До того ж в сирому вигляді деякі сорти можуть бути отруйними. Перед вживанням необхідно провести теплову обробку.
- Дуб частіше будь-яких інших дерев зустрічається на гербах різних країн.
- Якщо говорити про деревину, то це найміцніша, найдорожча деревина. Дубові колоди, потрапивши у воду, не гниють, а стають чорними і ще міцнішими утворюючи так званий морений дуб, який особливо цінується в столярних роботах. Саме дубова деревина з мореного дуба є найдорожчою сировиною.
- Дубові дрова в Італії коштують недешево. Справа в тому, що справжня італійська піца готується тільки на них.
- Дуб, частіше, ніж будь-які інші дерева приймають на себе удари блискавки. Через це саме дуби були улюбленими деревами друїдів, адже вони вважали блискавку знаком натхнення. І ритуал залучення удару блискавки в дуб називався “звабленням блискавки”. Саме через це з давніх часів існує прикмета не ховатися під дубом під час грози.
- Народні цілителі рекомендують частіше гуляти в дібровах. Це дерево підживлює людину енергією, надає сили і ясність думки. Особливо корисно таке «спілкування» увечері, після 18 годин, коли енергетика дерева найбільш активна.

     Дуб червоний (дуб північний ) — дерево родини букових (до 30-35 м завв..

50.00 Грн

Показано з 1 по 1 із 1 (всього 1 сторінок)