Information
Search

Саджанці Бузини

    Хто ж не чув про бузину, що росте собі повсюдно в українських селах. Але, на жаль, її мало хто серйозно сприймає. Хіба що квіток хтось нарве та насушить для того, щоб потім одяг міль не їла і мишей не було в домі. А тим часом бузина чорна здавна вважалась священним деревом, суцвіття та ягоди якого продовжують життя, дарують молодість. Наші предки висаджували її поруч з будинком, оскільки вважалося, що вона відганяє злих духів і захищає від чаклунських чар. Бузина корисна вся: від листочка і до корінця. Досвід віків підтвердили сучасні дослідження. Виявилося, що бузина — рослина лікувальна, причому на оздоровлення людей працює все — і квіти, і листя, і кора, і плоди, і корені.

    У культурі бузина відома вже з кінця XVI століття. За цей час селекціонери встигли відібрати і виростити чимало найрізноманітніших декоративних форм. За різними оцінками фахівців рід бузина включає в себе від 25 до 40 видів.
Чорна бузина – самий широко використовуваний вид. Частини цієї рослини (квіти, ягоди, листя і навіть молоді пагони) використовують в медицині: з них готують напої, їх консервують і використовують в боротьбі з комахами-шкідниками в будинку і на ділянці.

    Однією з найбільш цінних особливостей бузини вважається її невибагливість. У природному середовищі існування найбільш поширені її види “облюбовують” лісові узлісся, луки, пустирі, дороги,  навіть звалища.
У бузині міститься безліч активних біологічних речовин, вуглеводів, в ягодах знаходяться органічні сполуки, які беруть участь в обмінних процесах. До складу рослини входять високоактивні компоненти, які боротися з інфекціями. Хімічний склад деревця змінюється в залежності від місцевості, де воно росло.

    Кожна частина деревця бузини характеризується відмінними цілющими властивостями: суцвіття містить глікозиди, органічні кислоти, вітамін групи С. Листя бузини багаті на каротин і аскорбінову кислоту. Сухе листя містить ефірні олії і провітамін А1. У корі міститься ефірна олія і холін. Також бузина застосовується в косметології для лікування вугрів і освітлення шкіри.

    Здатність адаптуватися практично до будь-яких умов – одна з головних переваг бузини. Як і в природі, в садово-паркових умовах вона прекрасно буде відчувати себе і під прямими сонячними променями, і в тіні більш високих дерев або будівель. Невимоглива бузина і до навколишнього повітря – вона цілком здатна рости навіть в місцях з підвищеною загазованістю.

    Своєю популярністю у ландшафтних дизайнерів бузина зобов’язана в першу чергу, універсальністю – вона гармонійно вписується в будь-який ландшафт. Величезне видове і сортове розмаїття дозволяє вибрати рослини, які підійдуть для оформлення саду в будь-якому стилі. Незважаючи на те, що бузина вважається одним з найбільших чагарників, її можна використовувати не тільки в садах і парках великої площі, але і на невеликих ділянках. Бузина здатна відмінно вписатися в східний колорит і з успіхом замінити примхливі і дорогі японські клени. Для цього достатньо виконати відповідну обрізку гілок, надавши їм необхідну форму. Висаджені в ряд чагарники стануть хорошою альтернативою живоплоту, висоту і форму якої можна буде змінювати на свій розсуд.

    Бузина чорна деревоподібна - це  гіллястий кущ родини жимолостевих 3-6 ..

50.00 Грн

Показано з 1 по 1 із 1 (всього 1 сторінок)