Information
Search

Cпаржа Аржентельска

Модель: Cпаржа

Короткий опис


    Спаржа відноситься до найсмачніших, корисних і дорогих овочевих культур. При цьому, виростити таку цінну диковинку на садовій ділянці під силу кожному городнику. Сортів, які районовані для наших умов небагато, найпош... Читати далі...

15.00 Грн

  • Наявність: Нет в наличии

    Спаржа відноситься до найсмачніших, корисних і дорогих овочевих культур. При цьому, виростити таку цінну диковинку на садовій ділянці під силу кожному городнику. Сортів, які районовані для наших умов небагато, найпоширенішим по праву вважається Аржентельська спаржа.

    Спаржа Аржентельська - це багаторічна трав'яниста рослина заввишки близько 1,5-1,7 м. Пагін, що виростає з кореневища, починає розгалужуватися на висоті близько 20 см від землі, гілочки 2-3 порядку всипані м'якими голочками довжиною близько 10 мм. Наприкінці літа на рослині з'являються круглі насіннєві коробочки, діаметром 4-5 мм, які червоніють у міру дозрівання. Рослина 1-2 року є невеликою гілочкою. Пагони спаржі підгортають, щоб надати їм ніжнішого смаку, а також відбілити. Процедуру проводять, коли рослини досягають 20 см заввишки.

    Враховуючи, що спаржа Аржентельська зростатиме на одному місці протягом 20 років, утворюючи за цей час понад 50 пагонів, їй потрібно забезпечити необхідну площу живлення. Висаджують розсаду на відстані 1,5 м між рядами та 0,6 м – між рослинами. Перевагу слід надати захищеному від вітру сонячному місцю з пухким родючим ґрунтом із нейтральною кислотністю. Восени, до приходу заморозків, всі стебла потрібно видалити (це стосується і молодих, і старих кущів), нижню частину рослин підгорнути і вкрити торфом або компостом приблизно на 5 см заввишки – так ви вбережете спаржу від вимерзання.

    Перші зрізки для харчових цілей можливі із рослини 3 років. Як правило, збирання врожаю починається з травня. При досягненні пагона висотою близько 15-20 см поверхня ґрунту над ним піднімається та розтріскується. Потрібно обережно відгрібти землю і пагін акуратно зрізати біля основи, не пошкоджуючи кореневища та молоді пагони. Рослину знову підгортають. Зрізання пагонів можна проводити у міру відростання до середини липня. Чим тепліше стає на вулиці, тим швидше починає рости спаржа. Але як тільки її пагони з'являються на поверхні землі, вони втрачають смакові якості, забарвлюючись у темно-рожевий або фіолетовий колір. Після цього спаржі слід дозволити рости, набираючись сил до зимівлі та наступного сезону.

    Незважаючи на складність вирощування спаржі, слід звернути увагу на те, що догляд дорослій рослині потрібен мінімальний, і заходи 1-2 року вирощування приносять плоди протягом наступного десятиліття. А врожай спаржі збирається від початку літа, коли решта овочів тільки готується порадувати вас. Адже ця культура примітна не стільки чудовими смаковими якостями пагонів, скільки їх унікальним складом: у них містяться необхідні людському організму бета-каротин та холін, тіамін та ніацин, фолієва та аскорбінова кислоти, калій та залізо, магній та кальцій, натрій, фосфор, марганець та селен!

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре

Теги: Cпаржа, саджанці