Information
Search

Саджанці Горобини

Приймаємо замовлення. 

    В Україні ростуть вісім видів горобини, серед них найбільше поширена і відома всім горобина звичайна, яка має яскраво-червоні плоди, особливо гарні восени. Протягом довгих віків горобина вважалася магічним деревом і відігравала важливу роль у повір’ях та ритуалах давніх слов’ян, кельтів і скандинавів. Вони вважали, що горобина, яка росте біля житла, захистить його мешканців від блискавки і пожежі та навіть  впливу відьом. Слов’яни теж цінували горобину за властивості захищати, пророкувати і лікувати.

    Чорноплідна горобина з погляду ботаніки не є горобиною. Латинська назва «горобина» — sorbus — належить лише до червоної і жовтої горобини. А ось чорну горобину називають аронією — аronia melanocarpa. До того ж вони відрізняються за смаком. Плоди червоної горобини — гіркувато-кислі, а чорної — кисло-солодкі. Походить аронія з Північної Америки. В Україні її, так само, як і червону горобину, вирощують як плодову, лікарську і декоративну рослину.

    Горобина — добра сировина для лікеро-горілчаного, безалкогольного, кондитерського виробництва. З неї готують желе, повидло, мармелад, пастилу і цукерки. Рослина знезаражує і дезінфікує воду. Брудна вода, в якій кілька годин пролежала гілка горобини, стає придатною для пиття. Деревину горобини використовують для виготовлення музичних інструментів. Вона міцна й одночасно гнучка. Певно ж, бачили, як на горобиний банкет узимку злітається багато птахів, а для деяких із них вона є основною поживою. Їдять її і звірі — білки, кабани, куниці. Завдяки своїй декоративності і червону, і чорну горобину часто використовують ландшафтні дизайнери для оформлення садів і парків.

Термін дозрівання: вересень - жовтеньКолір ягоди: червонийМаса ягоди: 1,2 - 1,5 гУрожайність: 20 - 4..

45.00 Грн

Термін дозрівання: серпень Колір ягоди: чорний Маса ягоди: 1,2 - 1,5 г Урожайність: 10 кг Вид па..

45.00 Грн

Термін дозрівання: серпеньКолір ягоди: чорнийМаса ягоди: 1,2 - 1,5 гУрожайність: ..

35.00 Грн

Термін дозрівання: серпень - вересеньКолір ягоди: чорнийМаса ягоди: 1,2 - 1,5 гУрожайність: 10 - 15 ..

45.00 Грн

    Горобина скандинавська (шведська, проміжна) -струнке листопадне деревце. Мож..

60.00 Грн

Показано з 1 по 5 із 5 (всього 1 сторінок)